Magični portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


uskoči u magični portal
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 The Exorcist (1973)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
nikolavuitton
Round and Around
Round and Around
nikolavuitton


Broj poruka : 189
Datum upisa : 22.07.2010

The Exorcist (1973) Empty
PočaljiNaslov: The Exorcist (1973)   The Exorcist (1973) EmptySre Avg 03, 2011 11:53 am

Film počinje na arheološkom nalazištu u okolici Ninive u Iraku, gdje se arheolog i svećenik Lankester Merrin susreće sa statuom fiktivnog demonskog stvorenja po imenu Pazuzu. Prema asirskoj mitologiji smatran je "kraljem demona vjetra", a prikazan je kao čovjekoliko biće sa iskeženom psećom glavom, orlovskim kandžama umjesto stopala, parom krila na leđima, repom škorpiona i zmijolikim penisom u erekciji.
U međuvremenu, mladi američki svećenik grčkog porijekla Damien Karras počinje sumnjati u svoju vjeru suočen sa neizlječivom bolesti svoje majke.
Kada glumica Chris MacNeil počne primjećivati kako se nešto čudno događa s njenom 12-godišnjom kćerkom Regan, i njene dramatične promjene u ponašanju, ona ju odvodi u bolnicu na detaljan pregled. Iako je isprva uvjerena da je sve to povezano s kćerinim pubertetom, Regan ima napadaje slične epileptičnima, a u komunikaciji s okolinom počinje psovanje i bogohuljenje neprirodno izmijenjenim muškim glasom. No, liječnici sumnjaju na oštećenje mozga i podvrgavaju je seriji neugodnih medicinskih pretraga i ispitivanja od kojih nijedno ne pronalazi ništa neobično kod Regan. Upućena je kod psihijatra kojeg tokom razgovora izvrijeđa i napadne. Po povratku iz bolnice paranormalne aktivnosti u njihovoj kući se nastavljaju uključujući neobične zvukove, neobjašnjivu hladnoću njene sobe, kretanje predmeta i silovito podrhtavanje njenog kreveta.
Uza sve to, Burke Dennings, redatelj filma u kojem glumi Chris, je pronađen brutalno ubijen (paganskom egzekucijom zakretanjem glave za 180 stupnjeva) u dnu stepenica koje prolaze uz rezidenciju MacNeilovih.
Konačno, kad su iscrpljena sva do tada poznata medicinska objašnjenja tog slučaja, liječnici sugeriraju da ako su njeni simptomi psihosomatski rezultat vjerovanja u demonsku opsjednutost, možda bi egzorcizam imao reverzibilni psihosomatski efekt koji bi je toga oslobodio. Uvjerena u to kako je Regan opsjednuta demonom, gđa MacNeil u očaju moli svećenika Damiena Karrasa, koji je ujedno i psihijatar, da pokuša istjerati demona iz njezine kćerke. Uprkos svojim vlastitim sumnjama i dvojbama, nakon što se suočio s neprepoznatljivom Regan, vezanom za krevet, Karras odlučuje zatražiti službeno odobrenje Crkve za istjerivanje đavola, i dobiva ga, uz uvjet da mu pomogne iskusni egzorcist Merrin.
Tokom samog procesa demon iskazuje svoju snagu maltretirajući Reganino tijelo do krajnjih granica, od levitacije do odvratnih bljuvotina po svećenicima. Naizmjence im prijeti i ulaguje se, te ih iscrpljuje mentalno, fizički i verbalno, neprestano tražeći slabu točku njihove psihe, koristeći čak i glas pokojne Karrasove majke.
Merrinovo otprije slabo srce na kraju otkazuje, i dok ga Karras pokušava oživjeti, Regan se zlobno hihoće. U nemoći i bijesu Karras napada Regan i počinje ju daviti istodobno izazivajući demona da ju napusti i uđe u njega. Demon pristane na izazov, a svećenik se tada baca kroz prozor i umire padajući niz stepenice uz kuću.
Regan se oporavlja i vraća u svakodnevni život, bez ikakvog sjećanja na sve ono što je prošla, te seli sa majkom u drugi grad.

The Exorcist (1973) 200px-Exorcist2000poster
Nazad na vrh Ići dole
StopBeingStupid.
Gossip Admin
Gossip Admin
StopBeingStupid.


Ženski Ribe Svinja

Broj poruka : 10837
Datum upisa : 09.01.2010
Godina : 29
Lokacija : Like u care.

The Exorcist (1973) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Exorcist (1973)   The Exorcist (1973) EmptySre Avg 03, 2011 8:08 pm

Nisam gledala, ali hoću.
Nazad na vrh Ići dole
http://nothingsweetaboutmeyeh.blogspot.com/
Baby
Gossip Moderator
Gossip Moderator
Baby


Ženski Broj poruka : 3742
Datum upisa : 28.01.2010
Lokacija : Istanbul
Raspoloženje : Uvek raspolozena

The Exorcist (1973) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Exorcist (1973)   The Exorcist (1973) EmptySre Avg 03, 2011 9:54 pm

Ni ja nisam gledala,ali nesto mi se ni ne cini zanimljivim Smile
Nazad na vrh Ići dole
nikolavuitton
Round and Around
Round and Around
nikolavuitton


Broj poruka : 189
Datum upisa : 22.07.2010

The Exorcist (1973) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Exorcist (1973)   The Exorcist (1973) EmptyČet Avg 04, 2011 7:03 am

believe me, it is.

ja sam se usrao, blago receno xD od ovog filma
Nazad na vrh Ići dole
Mačkica ♥ Tom
It's not over ♥
It's not over ♥
Mačkica ♥ Tom


Ženski Strelac Svinja

Broj poruka : 2157
Datum upisa : 10.07.2010
Godina : 28
Lokacija : ~♥ On the dark side of the sun ♥~

The Exorcist (1973) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Exorcist (1973)   The Exorcist (1973) EmptyPon Avg 08, 2011 12:43 pm

Gledala sam,koliko se secam 0_o Dobar je film.
Nazad na vrh Ići dole
nikolavuitton
Round and Around
Round and Around
nikolavuitton


Broj poruka : 189
Datum upisa : 22.07.2010

The Exorcist (1973) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Exorcist (1973)   The Exorcist (1973) EmptySub Avg 13, 2011 5:48 pm

ja sam sinoc jedva zaspao zbog njega -.- i cak sam sanjao nesto O.O
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





The Exorcist (1973) Empty
PočaljiNaslov: Re: The Exorcist (1973)   The Exorcist (1973) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
The Exorcist (1973)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Magični portal :: Gossip topics :: Filmovi :: Naučna fantastika, horor i trileri-
Skoči na: