Magični portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


uskoči u magični portal
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Fish Tank (2009)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
♥PhOeBe FoReWeR♥
Lost For Words
Lost For Words
♥PhOeBe FoReWeR♥


Ženski Rak Ker

Broj poruka : 1479
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 29
Lokacija : Venera...;)
Raspoloženje : happy!!! :)

Fish Tank (2009) Empty
PočaljiNaslov: Fish Tank (2009)   Fish Tank (2009) EmptySre Jun 23, 2010 1:00 am

Žanr: drama
Trajanje: 123 min.
Zemlja porekla: Velika Britanija
Nagrade: BAFTA – nagrada za najbolji britanski film

Glavne uloge:
Kejti Džarvis (Katie Jarvis), Majkl Fasbender (Michael Fassbender), Kirston Vering (Kierston Wareing)
Scenario:
Andrea Arnold (Andrea Arnold)
Režija:
Andrea Arnold (Andrea Arnold)

Fish Tank (2009) Fishtank

SINOPSIS

Buntovna petnaestogodišnjakinja Mija živi u ruiniranom radničkom predgrađu. Izbačena je iz škole, prijatelji je izbegavaju, a u sukobu je i s majkom i mlađom sestrom. Besposlena i usamljena, Mija luta predgrađem upadajući u nevolje. Jedino utočište pruža joj ples, i ona upada u prazne stanove kako bi mogla da sama i na miru vežba uz hiphop muziku s majušnih zvučnika. Njen život se menja kada jednog vrelog letnjeg dana njena majka kući dovede novog dečka. Misteriozni stranac, Konor, ljubazan je prema Miji i ohrabruje njeno interesovanje za ples. Pažnja, podrška i nežnost su nešto sasvim novo za Miju. Ona počinje da veruje Konoru, sve dok se ne ispostavi da nije bio iskren.

O FILMU

"Akvarijum" je moderna, intenzivna, na momente i duhovita priča o odrastanju. U okruženju u kom Mija živi, život se svodi na kretanje u krugovima kao u akvarijumu. Svaki dan je isti i ne postoje velike razlike čak ni kada su u pitanju različite generacije. Mija oseća potrebu da odraste i izađe iz tog začaranog kruga. Rediteljka Andrea Arnold ne govori mnogo o tome odakle je potekla inspiracija za priču o Miji, ali priznaje da u priči ima i njenog ličnog iskustva. "Ovaj svet iz filma je priča o nekom teretu koji sam htela da skinem s grudi", kaže Arnoldova, i sama odrasla u predgrađu sličnom onom u kom živi glavna glumica Kejti Džarvis, i onom u kome u filmu živi Mija.
Nazad na vrh Ići dole
anamarija
Lost For Words
Lost For Words
anamarija


Ženski Broj poruka : 3050
Datum upisa : 31.05.2010
Lokacija : Beograd
Raspoloženje : super!

Fish Tank (2009) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fish Tank (2009)   Fish Tank (2009) EmptySre Avg 25, 2010 1:56 am

Nisam gledala
Nazad na vrh Ići dole
sundjer bob :)
What Do You Want From Me
What Do You Want From Me
sundjer bob :)


Ženski Blizanci Svinja

Broj poruka : 768
Datum upisa : 09.01.2010
Godina : 28

Fish Tank (2009) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fish Tank (2009)   Fish Tank (2009) EmptyPon Nov 15, 2010 9:32 am

cini mi se da sam pocela da gledam, ali mi e uopste nije svideo tako da nisam odgledala ni prvu cetvrtinu filma.
a mozda sam i pomesala nesto xD
Nazad na vrh Ići dole
-I Fell Into Fantasy-
It's real for us
It's real for us
-I Fell Into Fantasy-


Ženski Ribe Majmun

Broj poruka : 2632
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 32

Fish Tank (2009) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fish Tank (2009)   Fish Tank (2009) EmptyČet Nov 22, 2012 4:50 am

Volim ovaj film do neba, obavezna lektira za sve tinejdžerke, ali ne na John Hughes način, nego da se izvuče bitna poruka.
Nazad na vrh Ići dole
http://poet-world.darkbb.com
Sponsored content





Fish Tank (2009) Empty
PočaljiNaslov: Re: Fish Tank (2009)   Fish Tank (2009) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fish Tank (2009)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Big Fish (2003)
» 17 Again (2009)
» The Box (2009)
» A Serious Man (2009)
» He's Just Not That Into You (2009)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Magični portal :: Gossip topics :: Filmovi :: Drame i romanse-
Skoči na: